Powrót nauki zdalnej możliwy? Minister edukacji wskazuje co się musi stać

Minister Edukacji i Nauki przekazał, że nadal ponad 99,9 proc. uczniów uczy się w trybie stacjonarnym. Mimo to sytuacji przypomina tą sprzed roku. Minister wskazuje co musi się stać, żeby wprowadzono naukę zdalną na stałe.

Dodaj nas do preferowanych źródeł w Google
Dodaj

Fot. Shutterstock

Przemysław Czarnek był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia. Dziennikarze pytali o naukę zdalną, gdyż liczba przypadków stale rośnie.

Zbieramy codziennie informacje na temat tego, co się dzieje w szkołach. Chcę zapewnić, że w szkołach ta czwarta fala pandemii jeszcze nie trafiła. 99,9 proc. uczniów uczy się w trybie stacjonarnym – mówił Przemysław Czarnek. Powiedział też, co musi się stać, by nauka zdalna została wprowadzona we wszystkich szkołach.

Jeśli chodzi o systemowe rozwiązanie to zagrożenie dla nauki stacjonarnej jest tylko wówczas, kiedy wydolność systemu ochrony zdrowia byłaby rzeczywiście postawiona w takiej sytuacji, jak podczas trzeciej czy drugiej fali koronawirusa, kiedy widzieliśmy rzeczywiście bardzo duże kłopoty służby zdrowia – przepełnione szpitale, również te tymczasowe, które zostały przygotowane w celu zwalczania Covid-19 i wtedy rzeczywiście musielibyśmy podejmować decyzje o ograniczeniu kontaktów społecznych – wskazał szef resortu zdrowia.

Liczba przypadków stale rośnie i zgodnie z tym, co mówił Minister Adam Niedzielski, po przekroczeniu tysiąca przypadków spodziewać się możemy pierwszych obostrzeń. Rząd od dłuższego czasu wyklucza ponowny lockdown. Ma też nadzieję na utrzymanie nauki stacjonarnej,

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl