Powrót nauki zdalnej możliwy? Minister edukacji wskazuje co się musi stać

Minister Edukacji i Nauki przekazał, że nadal ponad 99,9 proc. uczniów uczy się w trybie stacjonarnym. Mimo to sytuacji przypomina tą sprzed roku. Minister wskazuje co musi się stać, żeby wprowadzono naukę zdalną na stałe.

Fot. Shutterstock

Przemysław Czarnek był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia. Dziennikarze pytali o naukę zdalną, gdyż liczba przypadków stale rośnie.

Zbieramy codziennie informacje na temat tego, co się dzieje w szkołach. Chcę zapewnić, że w szkołach ta czwarta fala pandemii jeszcze nie trafiła. 99,9 proc. uczniów uczy się w trybie stacjonarnym – mówił Przemysław Czarnek. Powiedział też, co musi się stać, by nauka zdalna została wprowadzona we wszystkich szkołach.

Jeśli chodzi o systemowe rozwiązanie to zagrożenie dla nauki stacjonarnej jest tylko wówczas, kiedy wydolność systemu ochrony zdrowia byłaby rzeczywiście postawiona w takiej sytuacji, jak podczas trzeciej czy drugiej fali koronawirusa, kiedy widzieliśmy rzeczywiście bardzo duże kłopoty służby zdrowia – przepełnione szpitale, również te tymczasowe, które zostały przygotowane w celu zwalczania Covid-19 i wtedy rzeczywiście musielibyśmy podejmować decyzje o ograniczeniu kontaktów społecznych – wskazał szef resortu zdrowia.

Liczba przypadków stale rośnie i zgodnie z tym, co mówił Minister Adam Niedzielski, po przekroczeniu tysiąca przypadków spodziewać się możemy pierwszych obostrzeń. Rząd od dłuższego czasu wyklucza ponowny lockdown. Ma też nadzieję na utrzymanie nauki stacjonarnej,


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c