Powstanie fundusz do wypłat odszkodowań za negatywne skutki szczepień

Rzecznik rządu Piotr Muller zapowiedział, że powstanie fundusz do wypłat odszkodowań za negatywne skutki szczepienia przeciw COVID-19. 

Fot. Shutterstock

Rzecznik rządu zapowiedział, że fundusz do wypłaty odszkodowań po ewentualnych negatywnych skutkach szczepionki zostanie przyjęty w drodze ustawy.

Piotr Muller, który był gościem TVP Info powiedział, że „fundusz ma zabezpieczyć przede wszystkim takie roszczenia, które mogłyby się pojawić, ale w tej chwili, jeżeli chodzi o negatywne skutki szczepień, to one są wskazane w dokumentacji medycznej, one są bardzo niewielkie, ale mimo wszystko mogą się zdarzyć.”

To już trzeci dzień odkąd podano pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy medyczni, lekarze, pielęgniarki i farmaceuci a także pracownicy DPSów, MOPSów i służby sanitarne. W następnej kolejności będą seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele.

Jeszcze w styczniu możemy spodziewać się dostawy 1,5 mln dawek szczepionki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c