Prezydent Andrzej Duda odznaczył weteranów wojennych. „Wzruszający gest prezydenta”

Prezydent Andrzej Duda odznaczył weteranów wojennych. Wręczając odznaczenia prezydent przypomniał, że niepodległość, tak jak i wolność, nie jest dana raz na zawsze. Najbardziej wzruszające było zdaniem internautów, odznaczenie Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski generała brygady w stanie spoczynku Janusza Brochwicz-Lewińskiego ps. „Gryf”, powstańca warszawskiego i żołnierza Batalionu AK „Parasol”.

Fot. Andrzej Duda

Fot. Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda uklęknął bowiem przed generałem, gdyż ten poruszał się na wózku. Jak komentują internauci, był to piękne gest i oddanie szacunku pokoleniu, które walczyło za naszą wolność. Poniżej wklejamy tylko niektóre komentarze umieszczone pod transmisją na Facebooku Andrzeja Dudy:

  • Dla mnie szczególnym momentem było odznaczenie Pana Generała w stanie spoczynku, powstańca warszawskiego, człowieka niewątpliwie schorowanego, który podjechał do Pana Prezydenta na wózku inwalidzkim. Pan Prezydent by wręczyć odznaczenie uklęknął przed Panem Generałem by przypiąć mu order. To przyklęknięcie jest w swej wymowie pełne pokory i szacunku nie tylko dla osoby Pana Generała i jego życia ale wobec wydaje mi się wszystkich tych, którzy dali ofiarę swego życia dla Ojczyzny. Cześć Bohaterom!
  • To bylo piękne i wzruszające….musiał Generał czekać tyle lat na odznaczenie i doczekał się-GRATULUJĘ
  • Prezydent klekajac przed Generalem wyrazil swoj najglebszy Szacunek. Wzruszajaca chwila.

„My Polacy, na przestrzeni setek lat naszej historii przekonaliśmy się, jak niepodległość jest ważna, jak czasem łatwo ją utracić, w skutek zapatrzenia i kierowania się partykularnymi interesami zamiast tym, co jest dobrem najwyższym – dobrem Ojczyzny, dobrem naszej wspólnoty, naszego narodu, społeczeństwa” – mówił prezydent.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.