Prezydent Polski i Ukrainy podpisali wspólną deklarację

Andrzej Duda i Wołodmyr Zełenski podpisali wspólną deklarację. Dotyczy między innymi bezpieczeństwa, a także kwestii historycznych. Wezwali również do zakończenia okupacji Krymu i agresji w Donbasie. 

Spotkanie prezydentów miało odbyć się dużo wcześniej, jednak ze względu na panującą pandemię koronawirusa, odbyło się dopiero dziś. Jak podkreślał Wołodmyr Zełenski, Polskę i Ukrainę łączą wspólne wartości.

Prezydent Andrzej Duda wraz z prezydentem Ukrainy podpisali dziś wspólną deklarację. Początkowo miało mieć to miejsce o godzinie 12:00, ale rozmowy delegacji przedłużyły się. Ostatecznie udało się podpisać deklarację, która dotyczy między innymi bezpieczeństwa i podsumowuje najważniejsze wątki w relacjach polsko-ukraińskich jeśli chodzi o sytuację gospodarczą czy mniejszości narodowe w obu krajach. Również zawarte są w niej kwestie historyczne.

Dodatkowo, politycy wezwali do zakończenia nielegalnej okupacji Krymu i agresji w Donbasie. Jak cytuje PAP, w deklaracji Polska wyraża zainteresowanie współpracą z Ukrainą dotyczącą deokupacji Autonomicznej Republiki Krym. Podpisano również umowę, która pozwala PGNiG mieć udział w prywatyzacji sektora energetycznego na Ukrainie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c