Prezydent Trzaskowski: zmieńmy obostrzenia dotyczące komunikacji miejskiej!

Prezydent Rafał Trzaskowski zaapelował do rządu o zmianę obostrzeń obejmujących maksymalną liczbę pasażerów w komunikacji miejskiej. 

fot. Łukasz – Warszawa w Pigułce

Jak poinformował warszawski ratusz, w okresie trwającej epidemii pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego kursuje zauważalnie mniej pasażerów. W przypadku autobusów mowa jest o około 20 procentach podróżujących.

Jak podkreślił Rafał Trzaskowski, od kilku dni liczba pasażerów wzrasta. Z udostępnionych danych wynika, że każdego dnia wzrost ten oscyluje w granicach 2 procent.

Prezydent wyraził obawę, że postępujący trend w połączeniu z obowiązującymi obostrzeniami może przyczynić się do niewydolności systemu komunikacyjnego w takim porządku, jaki obowiązuje obecnie.

W związku z tym zaapelował do rządu, by zmodyfikował obowiązujące obostrzenia, gdyż dalsze funkcjonowanie w takim trybie będzie wiązało się z brakującym taborem i niemożnością realizacji wybranych kursów. Jak dodał, obecnie do obsługi pasażerskiej zostały zaangażowane wszelkie posiadane rezerwy autobusów i tramwajów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c