Próba samobójcza na Gocławiu. Wspólna akcja policji i straży pożarnej

Przedwczoraj na warszawskim Gocławiu z 6. piętra chciał skoczyć mężczyzna. Na miejsce zostały skierowane policja i straż pożarna. Na szczęście mężczyznę udało się sprowadzić na ziemię.

Fot. st. str. Rafał Sural

Fot. st. str. Rafał Sural

„Około godziny 15:19 do Miejskiego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o próbie samobójczej na 6 piętrze w jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Bora-Komorowskiego. Do zdarzenia zadysponowane zostały: GBA 2/16 Pr-750, SCD-37i SLRR z dowództwem JRG 8, oraz GCBA 5/32/2,5 z przyczepką i skokochronem z JRG 5.” – pisze mł. kpt. Grzegorz Napora z Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy – „Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano mężczyznę manifestującego zachowania samobójcze znajdującego się na balkonie na 6 piętrze. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie sprawdzono możliwość sprawienia drabiny mechanicznej do mieszkania oraz rozstawiono skokochron pod oknami lokalu. Po kilku minutach negocjacji mężczyzna poddał się dobrowolnie Policji. Po upewnieniu się, że w lokalu nie ma zagrożenia pożarowego działania PSP zostały zakończone. W akcji trwającej ponad godzinę brało udział 14 strażaków.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.