Próba zabójstwa Ukraińców budujących metro w Warszawie!

„W nocy z piątku na sobotę do mieszkania Ukraińców budujących metro w Warszawie wrzucono podpaloną butelkę z benzyną. Jednocześnie na klatce schodowej pojawiły się wyzwiska.” – informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

By Jacek Adamowicz – Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11851423

Ukraińcy wystosowali poruszający list:

„Polacy budują za granicą, a my wraz Turkami budujemy dla was stację metra przy ul. Górczewskiej. Przyjechaliśmy tu „za chlebem”, ale nie chcemy go za darmo. Pracujemy bardzo ciężko 25 metrów pod ziemią, aby zasłużyć na zarabiane pieniądze. Wzbogacamy Polskę nie tylko swoją pracą, ale także płacąc podatki, z których polskie państwo finansuje m.in. szpitale, szkoły i emerytury.
Nasze żony i siostry pracują często jako sprzątaczki i opiekunki dzieci – dzięki temu wielu z Was ma możliwość podjęcia lepiej płatnej pracy i podwyższenia swojego standardu życia.
Dlatego nie rozumiemy powodu dlaczego jesteśmy obrzucani wyzwiskami, nasze drzwi i ściana wokół nich zostały pomalowane sprayem, a nasze drzwi obficie oplute.
Podpalono nasz dom, czujemy się zagrożeni”.

Policja została powiadomiona, sprawą zajmuje się Komenda Rejonowa Warszawa-Wola.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.