Prognoza pogody na święta. Czy do wigilijnego stołu usiądziemy przy prószącym za oknem śniegu?

Fanpage Info Meteo WW Stolica przygotował prognozę pogody na Święta. Czy do wigilijnego stołu usiądziemy przy prószącym za oknem śniegu? Jest na to szansa.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

„W Wigilię (…) do Polski ma napłynąć arktyczne powietrze. (…) Właśnie nocą i nad ranem opady deszczu, mogą przejść krótkotrwale w słaby śnieg. Ciężko będzie w tym przypadku o pokrywę, ale lokalnie może się ponownie zabielić – pisze meteorolog, ale dodaje, że pomimo bardzo krótkiego terminu mamy sporo niezgodności na mapach.

„W ciągu dnia temp. na wynosić ok. 0-1*C, z czego na NE województwa (północnym-wschodzie – dop. redakcja) , będzie już cały czas ujemna. Popołudniu w całym rejonie, wartości na termometrach będą już minusowe i stale będą spadać. Pojawić się mogą oblodzenia, z racji zamarzającej wody po opadach deszczu. Uważajcie, może być bardzo ślisko. Lokalnie popołudniu i wieczorem, może b. słabo poprószyć śnieg”

I dzień świąt zapowiada się zimny, a drugi… albo ciepły albo zimny w zależności czy pozostaniemy pod wpływem chłodnej masy powietrza czy też wedrze się do nas ciepło wraz z rozbudową układu wyżowego w pobliżu płw. Iberyjskiego.

„Podsumowując: Wigilia powinna być dniem chłodnym, wieczorem też z mrozem ale raczej bez szczególnie zimowych krajobrazów. Takowe są bardziej prawdopodobne w pierwszy dzień Świąt. Nie są to warunki na jakie czekamy od 2001 roku ale patrząc na lata poprzednie, czuć różnicę na korzyść 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c