Przebywasz w tych miejscach bez certyfikatu COVID? Grozi ci mandat nawet do 1800 złotych!

Ważne! Pamiętajcie, że w niektórych krajach obowiązują kary za przebywanie w miejscach publicznych bez ważnego certyfikatu szczepienia przeciwko COVID.  We Francji za brak certyfikatu w miejscu, w którym dokument trzeba posiadać grozi kara pieniężna w wysokości 135 euro (około 615 zł). Chodzi m.in. o bary, kawiarnie, centra handlowe, restauracje, ale i transport publiczny.

Fot. Warszawa w Pigułce

 Według włoskich przepisów, za brak wymaganego certyfikatu szczepień grozi kara do 400 euro (około 1800 zł). Natomiast restauratorzy, którzy nie dopilnują obowiązku kontroli, muszą się liczyć z karą administracyjną, która zezwala na zamknięcie lokalu do 10 dni.
Wybierając się na zagraniczny urlop, trzeba sprawdzić aktualnie obowiązujące przepisy w danym kraju. Najlepiej zawsze mieć przy sobie Unijny Certyfikat Covid.
Lotnisko Chopina aktywnie uczestniczy w akcji #SzczepimySię. Na terenie naszego portu znajdziecie punkt szczepień, który dostępny jest codziennie, bez potrzeby zapisywania się.
Przejdź do Centrum informacji na temat COVID-19, aby zapoznać się z zasobami na temat szczepionek.
Uzyskaj informacje o szczepionkach.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c