Przedłużony lockdown? To może być powtórka z zeszłego roku

Zapowiedziany dwutygodniowy lockdown może się przedłużyć, przynajmniej dla części województw lub branż. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że zamknięcie żłobków i przedszkoli może potrwać dłużej niż dwa tygodnie. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Minister zdrowia na konferencji prasowej ostrzegł, że zamknięcie żłobków i przedszkoli może potrwać dłużej niż dwa tygodnie.

Jak dodał minister „Sytuacja jest ekstraordynaryjna; nie ma czasu na analizy, trzeba szybko działać”. Szef resortu odniósł się tym samym do tempa wzrostu zakażeń koronawirusem. Założenie przedłużonych restrykcji nie dotyczy tylko żłobków i przedszkoli, ale również salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także meblowych i budowlanych sklepów wielkopowierzchniowych.

Podobny scenariusz znamy zresztą z zeszłego roku, kiedy lockdown przedłużył się do dwóch miesięcy z powodu przyspieszenia tempa zakażeń.

„Teraz to mniej więcej 25 procent – czyli każdego tygodnia liczba zakażeń rośnie o jedną czwartą. Dopóki ta dynamika nie spadnie do poziomu zerowego, nie ma ogóle dyskusji o luzowaniu obostrzeń” – powiedział Niedzielski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c