Przemysław Czarnek o testowaniu i szczepieniu tegorocznych maturzystów

Przygotowania do egzaminu maturalnego trwają pełną parą. Tym bardziej, że zostały już niecałe trzy tygodnie. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zdradził jednak, co jeszcze może się zmienić. 

Fot. Shutterstock

W rozmowie z TVN24 szef resortu powiedział, że bierze pod uwagę masowe testowanie uczniów na obecność koronawirusa.

Minister edukacji i nauki poinformował, że „jest to jeden ze pomysłów, który można brać pod uwagę, aby zwiększyć bezpieczeństwo”.  Drugim pomysłem jest zaszczepienie tegorocznych maturzystów przeciw COVID-19.

Według oceny Przemysława Czarnka, druga opcja jest jednak mniej realna ze względu na ilość dostępnych szczepionek.

„Jestem za tym, żeby zaszczepić wszystkich, ale wszystko zależy od tego, ile mamy szczepionek. W pierwszej kolejności muszą być szczepieni ci, którzy są najbardziej zagrożeni. To starsze osoby. Ja nie zajmuję się szczepieniami” – powiedział Czarnek.

Dodał, że nawet jeżeli obie opcje nie udadzą się, matury i tak będą bezpieczne ponieważ to już zostało przetestowane na maturach próbnych. Na wtorek jest zaplanowane długie posiedzenie m.in. z członkami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c