Przerażające dane o samobójstwach wśród nieletnich

Podsumowanie pierwszego kwartału pod kątem zamachów na własne życie, jest w tym roku jeszcze bardziej przerażające, choć dane te już od kilku lat są coraz bardziej ponure. Nasilające się stany depresyjne dotykają coraz częściej nieletnich, a sytuacja pandemiczna, izolacja i brak kontaktów z rówieśnikami, takie stany tylko spotęgowało. 

fot. Pixabay

Według „Dziennika Gazeta Prawna” liczba samobójstw wśród nieletnich wzrosła w pierwszym kwartale 2021 roku o jedną czwartą.

Gazeta dodaje, że to nie wszystko. Naukowcy zgodnie wyliczają, że na jedno samobójstwo przypada ok. 20 samobójczych prób. a zaledwie dwie trzecie takich prób obejmują oficjalne statystyki. W pierwszym kwartale tego roku życie odebrało sobie 19 dzieci poniżej 18 roku życia. Oznacza to, że próbę samobójczą podjęło ok 400.

Według DGP o 14 proc. wzrosła również liczba samobójstw i prób samobójczych osób powyżej 65 roku życia. Ma to zapewne związek z pandemicznymi zgonami w wyniku której starsze osoby zostały osamotnione.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c