Przez podatek cukrowy skoczą również ceny napojów… bez cukru

Ceny napojów zawierających cukier już poszybowały mocno w górę, co konsumenci od kilku dni odczuwają boleśnie na własnych portfelach. Niebawem podwyżki mogą dotknąć również napojów w których cukru nie ma. Chodzi np. o wodę mineralną. 

Fot. Pixabay

Podatek cukrowy już jest boleśnie odczuwany przez konsumentów napojów słodkich, jednak producenci zapowiadają podwyżkę cen również napojów, które nie mają w swoim składzie cukru.

Jak sytuację opisuje Dziennik Gazeta Prawna, podwyżki cen poczują również piwosze. Jednoznacznej interpretacji przepisów jeszcze nie ma, jednak producenci wyliczają, że piwa bezalkoholowe mogą zdrożeć o 5 do 8%. Nie wiadomo także jak podatek cukrowy przełoży się na piwa alkoholowe.

Producenci jednak zapowiadają, że podwyżki trzeba będzie rozłożyć równomiernie również na produkty bezcukrowe jak choćby woda mineralna. Ma to poprawić konkurencyjność drożejących napojów słodkich, przez co mogłyby mieć nieco niższą cenę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c