Przyszedł nakarmić kota. Wyszedł z biżuterią

Zarzuty za kradzież z włamaniem i kradzież przedstawili policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu 26-letniemu mieszkańcowi Pragi Północ. Mężczyzna miał zaopiekować się kotem pod nieobecność właścicielki, a w konsekwencji okradł jej mieszkanie. Operacyjni odzyskali część skradzionych przedmiotów. Okazało się, że podejrzany wcześniej dwukrotnie włamał się do lokalu pokrzywdzonej. Policjanci apelują! Wyjeżdżając na wakacje poprośmy osoby zaufane o opiekę nad naszym mieszkaniem.

Fot. Pixabay

Wyjaśnieniem sprawy kradzieży mieszkaniowej zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu na Pradze Północ. To do nich trafiło zawiadomienie pokrzywdzonej. Kobieta zeznała, że podczas jej wyjazdu, ktoś ukradł z jej mieszkania biżuterię, projektor i elektronarzędzia. Dochodzeniowiec przesłuchał świadków i skrupulatnie przeanalizował okoliczności tego przestępstwa.

Podejrzenia padły na „przyjaciela” rodziny. Z dalszych ustaleń wynika, że to siostrzenica pokrzywdzonej miała opiekować się mieszkaniem ciotki pod jej nieobecność. Jednak zaufaniem obdarzyła swojego partnera, który otrzymał klucze do lokalu. Mężczyzna miał karmić kota, w konsekwencji okradł właścicielkę. Operacyjni zatrzymali 26-latka. W trakcie dalszych działań odzyskali część skradzionych przedmiotów, które mężczyzna zdążył sprzedać w miejscowych lombardach.

W trakcie dochodzenia okazało się również, że 26-latek na początku roku dwukrotnie włamał się do mieszkania zgłaszającej. Wtedy jego łupem padła konsola do gier i biżuteria. Straty, jakie wyrządził wyniosły ponad 3 tys. złotych.

26-latek podczas przesłuchania przyznał się do obu zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze.

Za przestępstwa, których się dopuścił, sąd mógłby skazać go na karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy! Uważaj komu powierzasz opiekę nad swoim mieszkaniem podczas wakacyjnych wyjazdów. Wybierz osobę godną zaufania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c