Pyton może przebywać nad Wisłą od dłuższego czasu! Ma idealne warunki

Wylinka węża, o którym poinformowaliśmy jako pierwsza redakcja w już sobotę była miękka i elastyczna. Oznacza to, że była świeża. To jednak nie wszystko, bo specjaliści mówią, że wąż ma idealne warunki do bytowania i może tam być od dłuższego czasu.

Fot. Pixabay

„Zwierzę musi być w dobrej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej, bo wylinka była w całości” – mówi Agnieszka Pindelska-Litkie, Kierownik Biura Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w Starostwie Powiatowym w Piasecznie w rozmowie z RMF FM.

„Wąż zrzucał ją spokojnie, musiał się dobrze czuć na tym terenie. Możliwe, że przebywał tu już dosyć długo (…) W Gassach nad Wisłą panują idealne warunki dla egzotycznego węża. Jest duszno, wilgotno, w ostatnich dniach było gorąco. Pożywienia też zapewne nie brakuje” – dodaje ekspertka.

To w sumie szósty dzień poszukiwań gada.

Policja w rozmowie z Warszawą w Pigułce ostrzega by nie próbować samemu łapać gada, bo i takie próby były już  podejmowane. Najlepiej zostawić to specjalistom. Po deszczu ślady zostały zmyte, a odławiacie oznaczyli teren, by nie niszczyć ich pracy najlepiej trzymać się z daleka.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.