Radni wnioskują do wojewody o pilne działania. Chodzi o szczepionki

Warszawscy radni Nowoczesnej masowo wnioskują do wojewody mazowieckiego o pilne działania związane z brakiem szczepionek na grypę. W tym roku wirus grypy jest szczególnie niebezpieczny.

Fot. Pixabay

Podczas piątkowej konferencji prasowej, stołeczny radni Nowoczesnej apelowali do wojewody mazowieckiego o szybką reakcję na brak dostępu do maseczek na grypę. Jak opisuje portal Onet, radni wskazywali, że zdobycie szczepionki w aptece graniczy z cudem. Szczególnie ważne jest to teraz, kiedy zaczyna się sezon grypowy, który jest w tym roku szczególnie groźny ze względu na pandemię i coraz większy wzrost zakażeń na COVID-19.

Oprócz tego szpitale stają się coraz bardziej przepełnione. Dlatego brak szczepionek jeszcze bardziej pogorszy stan pacjentów zarówno z wirusem grypy, jak i z wirusem SARS-CoV-2. Jak podkreślał na konferencji radny Marek Szolc, dzięki uniknięciu zakażeń na grypę, będzie można ratować życie i zdrowie pacjentów, którzy chorują na koronawirusa.

Dlatego radni zwrócili się z pomocą do Konstantego Radziwiłła, prosząc o pomoc aby skierować więcej szczepionek do stolicy. Na podstawie ustawy covidowej powinny być szczepionki w Agencji Rezerw Materiałowych. I według radnych to właśnie najwyższy czas by te rezerwy uruchomić.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c