Radny PiS zawieszony przez Jarosława Kaczyńskiego. Kilka tygodni temu dodał wpis dotyczący zakazu aborcji!

Piotr Świątkowski, radny PiS z Ursynowa przekazał, że został zawieszony w prawach członka partii. Kilka tygodni temu zamieścił wpis, w którym skomentował decyzję TK w sprawie zakazu aborcji. Pisał, że nie wyobraża sobie żeby rząd decydował za kobiety. 

Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

22 października zapadła decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji, którą uznano za niezgodną z Konstytucją. Wywołało to mnóstwo protestów, które trwają do dziś. Kilka dni po ogłoszeniu decyzji w mediach społecznościowych wypowiedział się na ten temat radny PiS z warszawskiego Ursynowa, Piotr Świątkowski. Na swoim prywatnym profilu napisał, że ma wątpliwości odnośnie orzeczenia TK. Uznał, że wyrok podważa istniejący od ponad 20 lat tzw. kompromis aborcyjny.

„Mam pełną świadomość, że nie podoba się on ani liberałom, ani konserwatystom. Jednak przez wiele lat stanowił granicę nieprzesuwalną przez rządy zarówno lewicowe, jak i prawicowe. Nie rozumiem i nie wyobrażam sobie, żeby państwo w tak wrażliwej sprawie mogło cokolwiek narzucać kobietom. Jestem przekonany, że jest to sfera, która powinna pozostać pod ich osobistym wyborem.”

-napisał na Twitterze radny. Wczoraj opublikował kolejny wpis, w którym poinformował, że Jarosław Kaczyński zawiesił go w prawach członka partii PiS. Dodał, że ma to związek z jego poprzednim tweetem. W rozmowie z Wirtualną Polską Piotr Świątkowski uzupełnił informacje dotyczącą jego zawieszenia.

„Powodem jest zamieszczenie przeze mnie na prywatnym profilu na Facebooku wpisu, w którym wyraziłem swoje wątpliwości dotyczące wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Moja opinia ws. wyroku pozostaje niezmienna. Wyraziłem ją jako obywatel i uważam, że napisałem to w sposób umiarkowany i wyważony. Dlatego też taka decyzja jest dla mnie zaskoczeniem.”

-powiedział portalowi. Zaznaczył, że jest on przede wszystkim radnym i chce zajmować się pomocą dla swojej dzielnicy, tak jak robił to do tej pory, niezależnie od swoich poglądów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c