Rafał Trzaskowski pogratulował wioślarkom srebrnego medalu. Skomentował coming out medalistki gratulując jej

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pogratulował naszym wioślarkom zdobycia srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Podczas gratulowania Katarzyna Zillmann dokonała coming outu. Głos w tej spawie zabrał także prezydent Warszawy.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Od wczoraj wszyscy cieszą się ze srebrnego medalu naszych wioślarek. Brawo!

Gratulacje!
Uwagę opinii publicznej przyciągnął jednak głównie fakt pozdrowienia przez Kasia Zillmann swojej partnerki. Większość komentatorów uznało to za pewnego rodzaju sensację. Oto charakterna, tryskająca energią i urokiem dziewczyna pozdrawia swoją partnerkę. Jak się okazuje – także naszą reprezentantkę sportów wodnych. Najbardziej jednak pozytywne w tej historii jest to, że Pani Katarzyna jest zaskoczona całym tym szumem. Dla jej pokolenia nie ma w tym nic dziwnego. Według niej – nie ma o co robić tyle hałasu. W wywiadach nasza medalistka wydaje się nawet trochę zażenowana, że musi tłumaczyć dziennikarzom rzeczy oczywiste – że jej zachowanie jest całkowicie normalne, że homofobia jest złem i przynależy do świata jaskiniowców. Jest autentycznie zdziwiona tym, że jej życie prywatne zdaje się przysłaniać fakt zdobycia pierwszego polskiego medalu na igrzyskach w Tokio.
I to właśnie daje nadzieję – dla młodych ludzi coraz częściej tolerancja staje się normą. A cała Polska zobaczyła fajną, zadziorną dziewczynę z błyskiem w oku i co najważniejsze z orzełkiem na piersi, która zachęca nas do tego żebyśmy byli… no właśnie – normalni. I chyba większości z nas dzięki uśmiechowi naszej olimpijki zrobiło się, choć na chwilę, lżej na duchu.
Myślę, że bezpretensjonalna reakcja Katarzyny Zillmann na zainteresowanie mediów zrobi więcej dla sprawy równouprawnienia niż niejedna wielka demonstracja.
Jeszcze raz gratulacje dla Agnieszka Kobus-Zawojska, Marii Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyny Zillmann!” – napisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c