Recyklomaty już działają! Wrzucasz śmieci, otrzymujesz zniżki do kina, teatru i na kawę!

Na pl. Bankowym i ul. Ząbkowskiej stanęły recyklomaty. Po wrzuceniu do nich pustych butelek lub puszek mieszkańcy otrzymają ECO-punkty. Będą je mogli wymienić na zniżki do kina, teatru lub na kawę za pomocą specjalnej aplikacji.

Fot. UM Warszawa

Dwa recyklomaty na pl. Bankowym i ul. Ząbkowskiej to pierwsze z dziesięciu maszyn, które stolica otrzymała od firmy Coca-Cola i Fundacji Nasza Ziemia. Do maszyn można wrzucać plastikowe i szklane butelki oraz aluminiowe puszki. Wystarczy uruchomić aplikację „ETS Portfel” na smartfonie, zeskanować swój indywidualny kod na recyklomacie i wrzucać pojedynczo surowce, a na koncie pojawią się ECO-punkty. Po uzbieraniu ich odpowiedniej liczby można je wymienić na wybraną zniżkę. System jest ekologiczny – maszyny nie wymagają drukowania paragonów i posiadania kart.

W ramach współpracy z m.st. Warszawą i Fundacją Nasza Ziemia, Coca-Cola przekaże łącznie 10 nowoczesnych recyklomatów wraz z Systemem Informatycznym firmy EcoTech System.

Do inicjatywy dołączyli partnerzy, którym także zależy na edukowaniu i zachęcaniu mieszkańców do segregacji odpadów. Warszawianki i warszawiacy, zbierający ECO-punkty, mogą wybrać benefity z szerokiego pakietu: rabat na kawę w Costa Coffee, tańszy bilet do sieci Multikino, Teatru Dramatycznego czy zniżki na spektakle i imprezy w Teatrze Capitol. Aplikacja, służącą do zbierania ECO-punktów, jest dostępna w systemie Android (do pobrania tutaj) i iOS (do pobrania tutaj).

Realizujemy ten projekt jako element naszej kampanii edukacyjnej, w której przypominamy warszawiankom i warszawiakom o zasadach selektywnej zbiórki odpadów – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy – Zapraszamy również na warsztaty zero waste, które mamy w programie Otwartej Ząbkowskiej i pl. Bankowego.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.