Rok na zdalnym nauczaniu. Jak się czują uczniowie?

Minął rok odkąd uczniowie szkół podstawowych i średnich a także studenci, zaczęli naukę zdalną. W międzyczasie wracali na krótki okres do szkoły, jednak zdecydowana większość uczniów traktuje ostatni rok całościowo jako naukę online z domu. Jak się z tym czują.

fot. Pixabay

Ankieta dotarła do uczniów z całej Polski. O samopoczucie zapytało dwóch 18-latków z Dolnego Śląska.

Wynik ankiety może przygnębiać, choć zapewne nie zaskakuje. Niemal 40% odpowiedzi kierowała się ku złemu samopoczuciu. Uczniowie często skarżyli się na ból głowy, pogorszenie relacji z rodzicami i rodzeństwem.

Nastolatkowie odczuwają spadek motywacji, znużenie i napięcie spowodowane bezpośrednim brakiem z rówieśnikami. Często w odosobnieniu nie radzili sobie z natłokiem materiału, a domowe warunki nie pozwalają na skupienie, zwłaszcza tam gdzie więcej domowników przeszło na zdalną naukę lub pracę.

Na odległość pogorszyła się również relacja z nauczycielami, a uczniowie nie mogą liczyć na specjalistyczną pomoc psychologiczną.

Krótka ankieta 18-latków ma przerodzić się w wielki projekt pomocowy z powrotem uczniów do szkół. Po tak długim czasie, nastolatkowie w końcu znajdą się ponownie w nowej rzeczywistości, która znowu będzie dla nich obciążeniem psychicznym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c