Rosja z trzecią szczepionką na COVID-19! Mocno wyróżnia się na tle innych!

Rosja poinformowała o nowej szczepionce przeciwko COVID-19, którą właśnie zarejestrowała. Wstępne wyniki badań pokazały, że skuteczność preparatu jest na poziomie powyżej 90 procent. Dodatkowo, szczepionkę wyróżnia fakt, że zawiera ona całego wirusa. 

Fot. Shutterstock

Rosja właśni przekazała informacje dotyczące zarejestrowania trzeciej krajowej szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. CoviVac ma trafić do obrotu już w połowie marca tego roku. Producent zobowiązał się dostarczyć w pierwszej turze 170 tysięcy dawek preparatu. Do końca roku ma być ich łącznie około 20 milionów.

Szczepionka CoviVac została opracowana przez ośrodek badań nad preparatami immunobiologicznymi im. Michaiła Czumakowa Rosyjskiej Akademii Nauk. Póki co nie są znane jeszcze ostateczne wyniki badań preparatu, natomiast wstępne wyniki mówią, że jest ona w ponad 90% skuteczna i zalecana osobom od 18 do 60 roku życia.

Co najważniejsze, preparat ten różni się znacząco od innych szczepionek. CoviVac został wyprodukowany z wirusa, który został inaktywowany lub pozbawiony zdolności do replikacji. Oznacza to, że preparat jest „tradycyjną wakcyną całego wirionu”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c