Rosyjski szpieg zatrzymany w Polsce!

W Polsce cudzoziemca cudzoziemca, który jest podejrzany o działalność szpiegowską na rzecz Rosji. Grozi mu do 10 lat więzienia

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak podaje, cytowana przez portal interia.pl, Prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku,  działania cudzoziemca skupiały się na „infrastrukturze krytycznej na obszarze województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz działaniach służb i organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo”.

Podejrzany został przesłuchany i przyznał się do prowadzenia działalności szpiegowskiej. Dodatkowo podał szczegóły i okoliczności zwerbowania przez rosyjski wywiad. Do Polski przybył w styczniu i od tamtego czasu zdobywał informacje. Portal informuje, że na wniosek prokurator Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za zarzucane przestępstwo mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

W marcu w Polsce rozbito siatkę rosyjskich szpiegów. Wobec sześciu „cudzoziemców zza wschodniej granicy” sąd zastosował tymczasowy areszt. Prokuratura postawiła zarzuty szpiegostwa na rzecz Rosji oraz uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]