Rozpoczynają się przygotowania do przebudowy wiaduktów Trasy Łazienkowskiej!

W poniedziałek 16 sierpnia ruszamy z przygotowaniami do przebudowy wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola.

Fot. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych

Do końca wakacji będzie trwało poszerzanie jezdni na wiadukcie południowym (w stronę Pragi-Południe). Dzięki temu, po zamknięciu wiaduktu północnego, na południowym wiadukcie możliwe będzie zapewnienie dwóch pasów ruchu dla każdego z kierunków.
W poniedziałek 16 sierpnia w godzinach porannych, na jezdni al. Armii Ludowej w stronę Pragi-Południe, od pl. Na Rozdrożu do rejonu ul. Łazienkowskiej, rozpocznie się wyłączanie z ruchu istniejącego buspasa i zwężanie pozostałych dwóch pasów jezdni, z których:
lewy przeznaczony będzie dla ruchu ogólnego
 prawy stanie się buspasem, dostępnym również dla karetek, pojazdów MTON, taksówek oraz motocykli.
Na południowej jezdni Trasy Łazienkowskiej pojawi się ograniczenie tonażowe dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t.
Wprowadzane w poniedziałek zmiany mają obowiązywać do końca wakacji. Następnie, do czasu zamknięcia wiaduktu północnego, powróci dotychczasowa organizacja ruchu.
Możliwość przejazdu Trasą Łazienkowską chcemy zachować przez cały czas trwania inwestycji. W trakcie rozbiórki pierwszego z wiaduktów, północnego, przejazd będzie możliwy po wiadukcie południowym. Następnie ruch zostanie skierowany na nowo wybudowany wiadukt północny i rozpocznie się rozbiórka pozostałej części drogi.
Przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej potrwa do marca 2024 r. Koszt prac budowlanych to 87,5 mln zł. Na przebudowanym odcinku trasy o długości ok. 400 m, poza nowymi jezdniami, pojawią się obustronne ciągi pieszo-rowerowe, pochylnie poprawiające dostępność drogi dla osób z ograniczeniami ruchowymi, a także nowoczesne oświetlenie.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c