Ruszają kolejne zapisy do szczepień. Pacjenci nie dostaną preparatu firmy AstraZeneca

W środę ruszają rejestracje pacjentów grupy 1B, na szczepienia przeciw COVID-19. Grupa 1B to pacjenci onkologiczni i przewlekle chorzy. Podawanie szczepionek rozpocznie się w poniedziałek 15 marca. 

Fot. Pixabay

Od dzisiaj pacjenci onkologiczni i przewlekle chorzy mogą rejestrować się do szczepień przeciw COVID-19.

Rekomendacja Ministerstwa Zdrowia określa by grupie 1B podawać preparaty mRNA, czyli Moderny i Pfizera. W najnowszym rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 5 marca znajduje się dokładna lista pacjentów, którzy mogą się rejestrować.

Należą do nich osoby poniżej 69 lat, które są dializowane z powodu przewlekłej niewydolności nerek, poddawane wentylacji mechanicznej, pacjenci po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzono leczenie immunosupresyjne, jak również osoby, które rozpoczęły chemioterapię lub radioterapię po 31 grudnia 2019 roku.

Jak informuje wiceminister zdrowia Anna Goławska, grupa ta zostanie poszerzona o pacjentów u których zdiagnozowano chorobę nowotworową oraz osoby zakwalifikowane do przeszczepów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c