Ruszyło śledztwo dotyczące nielegalnej sprzedaży leków wspomagających modyfikację płci

Biuro Rzecznika Praw Dziecka poinformowało, że ruszyło śledztwo w sprawie podejrzenia nielegalnej sprzedaży dzieciom środków farmakologicznych wspomagających modyfikację płci. Zawiadomienie w tej sprawie złożył Mikołaj Pawlak, rzecznik praw dziecka. 

Fot. By Sejm RP – RZ__0126, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=75493787

W środę rzecznik skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości przestępstwa. Opierał się na informacji z „Tygodnika Solidarność”, które opisało sposób pozyskiwania środków hormonalnych, które są nielegalne. Dodatkowo miały tam się pojawiać nagie zdjęcia dzieci.

Według Mikołaja Pawlaka, przestępcy nakłaniają dzieci do zażywania środków farmakologicznych, które mają im pomóc w zmianie płci. Zagrażają ich zdrowiu, a nawet życiu. Dodatkowo oskarżył o to również edukatorów seksualnych z Poznania.

„Tygodnik Solidarność” złożył wcześniej także zawiadomienie do Prokuratury Warszawa-Wola, która wszczęła postępowanie w sprawie nielegalnej sprzedaży leków. Teraz zapadła decyzja Prokuratora Regionalnego w Warszawie. Obie sprawy, zarówno tygodnika, jak i rzecznika, będą prowadzone w ramach jednego postępowania.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c