Rząd ogłosi kolejne decyzje ws. obostrzeń

Jutro zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, a na konferencji prasowej przedstawi decyzje o dalszych obostrzeniach bądź ich luzowaniu. Jak powiedział rzecznik rządu Piotr Muller, decyzje mają zapaść na podstawie dzisiejszych danych epidemicznych. 

Fot. Pexels

Rzecznik rządu oświadczył w porannej rozmowie w TVP 1, że decyzje jeszcze nie zostały podjęte.

W środę po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zostaną ogłoszone nowe decyzje w sprawie obostrzeń. Piotr Muller stwierdził, że część sklepów lub usług w galeriach handlowych może zostać otwarta, jednak musimy z tym poczekać do jutra.

Jak nieoficjalnie podaje RMF FM, rząd ma postawić na regionalizację obostrzeń. Wynika to z różnego rozłożenia liczby zakażeń w regionach, a także ze względu na sytuację w szpitalach i obłożenie łóżek.

Rząd od kilku dni podkreśla natomiast, że priorytetem jest przywracanie stacjonarnej lub przynajmniej hybrydowej edukacji. W porannej rozmowie Radia Zet minister zdrowia Adam Niedzielski zapytany o możliwość zniesienia obowiązku maseczkowego na świeżym powietrzu, nie podał konkretnego terminu, ale stwierdził że możliwe jest to bliżej końca maja.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c