„Są maluszki, jest nadzieja”. Akcja Warszawskiego ZOO Chronimy ginące gatunki

By podkreślić jak ważna w ratowaniu ginących gatunków jest rola ogrodów zoologicznych, 11 marca po raz kolejny świętujemy Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Podobnie jak w ubiegłym roku, również i w tym dzięki współpracy polskich ogrodów zoologicznych, jeden dzień przerodził się w tydzień obchodów. Bohaterami tegorocznego TygoDnia Misji są  zwierzaki urodzone w polskich ogrodach zoologicznych, a obchodom przyświeca hasło „Są maluszki, jest nadzieja”, gdyż każde urodzone w zoo zwierzę jest ważne dla zachowania ginących gatunków” – pisze Warszawskie ZOO

Fot. Warszawskie ZOO

Kochacie przyrodę i chcecie przyczynić się do ratowania ginących gatunków? Przyłączcie się do naszego wydarzenia i świętujcie razem z nami. Wystarczy, że wrzucicie 11 marca na swój profil na Facebooku lub Instagramie zdjęcie swojego ulubionego zwierzaka z zoo z hashtagiem #chronimyGINĄCEgatunki!
W tym roku od 8 do 14 marca przedstawimy Wam wybrane zwierzęce maluszki urodzone w 13 polskich ogrodach zoologicznych. Poznacie żubrzyczkę Potillę, koronnika Franciszka, patasa Divo, wyjca Zgredka, aksolotla Abyska, lemurka katta Karola, kraskę Siwowronkę, ariranię Covid, lamparciczkę Nahlę, pigmejki Amę i Zonka, irbiskę Laylę, pingwinka Batmana oraz lemurka wari Farta.
Opowiemy Wam o tym, jak niezwykle ważna jest rola oraz misja współczesnych ogrodów zoologicznych, a szczególnie jak ogrody przyczyniają się do ochrony i ratowania ginących gatunków i dlaczego każdy urodzony w zoo maluszek jest tak ważny.
Nie zabraknie też różnych ciekawostek na temat zwierząt oraz zagadek i konkursów.
Ogrody zoologiczne to prawdziwe wyspy zieleni w miejskiej dżungli lub na obrzeżach wielkich aglomeracji. Dają wypoczynek oraz możliwość kontaktu ze zwierzętami i obserwacji przyrody. Zwierzęta, które są w ogrodach zoologicznych, już od wielu dziesięcioleci nie pochodzą z natury lecz z wymiany między ogrodami. A ta, jak i wiele innych kwestii związanych z hodowlą i dobrostanem zwierząt, jest nadzorowana przez organizacje, do których należą ogrody tj.: EAZA, WAZA, EARAZA.
I właśnie o tym wszystkim chcemy Wam opowiedzieć podczas TygoDnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Łączymy ludzi i zwierzęta z całego świata, by działać na rzecz ochrony przyrody. Działajmy wspólnie dla dobra zwierząt, by chronić przyrodę!
Razem #chronimyGINĄCEgatunki
Organizatorami TygoDnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów są przyjaciele z polskich ogrodów zoologicznych: ZOO Bydgoszcz , ZOO Charlotta, ZOO Chorzów, Akwarium Gdyńskie, ZOO Gdańsk, ZOO Kraków, ZOO Lubin, ZOO Łódź, ZOO Płock, ZOO Toruń, ZOO Warszawa, ZOO Wrocław i ZOO Zamość.
Naszą akcję wspierają: Światowe Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (WAZA) oraz Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA)
Dodatkowo od jutra będzie można wyrobić taką kartę miejską:
Mamy dla Was wspaniałe wieści! Już od jutra możecie podróżować z irbiską Laylą i „myszojeleniem” Arnoldem. Możecie zabrać ambasadorkę TygoDnia Misji oraz kanczyla jawajskiego do metra, tramwaju czy autobusu, bo nasze zwierzaki od 8 marca z okazji TygoDnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów oraz 93. urodzin Warszawskiego ZOO znajdą się na nowych wzorach warszawskiej karty miejskiej!
Tym samym Warszawski Transport Publiczny wspiera misję Warszawskiego ZOO, którą jest ratowanie ginących gatunków .
Teraz już wiecie jaka jest odpowiedź na czwartkową zagadkę i co łączy irbiskę Laylę ➕ „myszojelenienia” Arnolda ➕ Warszawkie ZOO ➕ Warszawski Transport Publiczny.
Gratulujemy 5 osobom, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi i zgarnęły upominki od WTP i Warszawskiego ZOO” – czytamy w komunikacie Warszawskiego ZOO

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c