Są zarzuty dla właściciela kóz na koziej wyspie

Wczoraj policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI przedstawili 39-letniemu właścicielowi kóz zarzuty dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Interwencja mundurowych była reakcją na zgłoszenie przedstawiciela fundacji ochrony zwierząt.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

W ubiegłą niedzielę policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI otrzymali zgłoszenie od przedstawiciela fundacji ochrony zwierząt o znęcaniu się nad zwierzętami hodowanymi na terenie wyspy w rejonie Mostu Gdańskiego. Na miejsce wezwane zostały także służby weterynaryjne.

W wyniku podjętych czynności, ujawniono kilkanaście padłych kóz, z czego większość znajdowała się w stanie rozkładu. Reszta stada była zaniedbana. Zwierzęta były przetrzymywane w niewłaściwych warunkach bytowych, bez odpowiedniego pokarmu, dostępu do wody i opieki weterynaryjnej.

Odebrane zwierzęta, na czas toczącego się postępowania zostały umieszczone w gospodarstwie rolnym.

Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy przy ul. Jagiellońskiej wykonali szereg czynności procesowych w tej sprawie, w trakcie których zabezpieczono niezbędne dla postępowania dowody, w postaci m.in. przesłuchania świadków, materiałów z przeprowadzonych oględzin miejsca, opinii powiatowego lekarza weterynarii oraz przedstawiciela Sanepidu.

Wczoraj policjanci przedstawili 39-letniemu mężczyźnie zarzut znęcania się nad zwierzętami, za co grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Paulina Onyszko/rr


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c