Śledziły ją aż do lasu, a potem zabrały kluczyki. Okazało się, że była kompletnie pijana

Godną naśladowania obywatelską postawą wykazały się kobiety, które uniemożliwiły pijanej kierującej dalszą jazdę samochodem. Jak się okazało 39-latka miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Fot. Policja

W niedzielę w nocy dyżurny KPP w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie od kobiet, które oświadczyły, że jadą za kierującą pojazdem marki opel, która jest prawdopodobnie pijana.

Kobiety na bieżąco podawały swoją lokalizację po to, aby policjanci jak najszybciej mogli dotrzeć na miejsce. Kiedy kobieta wjechała w leśną drogę, kobiety skutecznie ją zatrzymały. W tym momencie na miejsce dotarł patrol policji i zbadali stan trzeźwości 39-latki. Okazało się, że miała ona blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Dzięki wzorowej postawie i zdecydowanej reakcji kobiet kolejny nietrzeźwy kierowca, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu został z niego wyeliminowany. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego i zapewniają, że sprawdzą każdy sygnał!

Autor: mł. asp. Marta Gierlicka

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.