Śnieżyce, siarczysty mróz i porywisty wiatr. To dopiero wstęp do zimy

Według prognoz długoterminowych, poniedziałek to dopiero wstęp do nadchodzącej zimy. Śnieżyce, siarczysty mróz a także opady śniegu sięgające kilkunastu centymetrów. W najbliższych dniach doświadczymy zimy jakiej nie było od dekad.

Fot. Warszawa w Pigułce

Synoptycy zapowiadają, że przez Polskę przejdą fale śnieżyc a temperatura spaść może nawet do -25 st. C.

Poniedziałkowe śnieżyce, opady marznącego deszczu oraz generalny paraliż miasta to dopiero wstęp i zapowiedź tego co nas czeka w najbliższych dniach.

Według synoptyków przynajmniej do końca tygodnia czeka nas siarczysty mróz, śnieżyce i zamiecie. Tomasz Wasilewski z TVN Meteo tłumaczy, że nad Polską ścierają się obecnie dwa fronty atmosferyczne. Podsumowując sytuacje stwierdza, że jest to „pogodowa wojna”.

Chwilową przerwę w opadach przewiduje się jedynie we wtorek, ale i tak będzie wietrznie z możliwymi przejściowymi śnieżycami oraz temperaturą do – 10 st. C. Wiatr spowoduje, że odczuwalność temperatury będzie jeszcze niższa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c