Spółka MZA przejmuje miejskie taksówki!

Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe zostanie przejęte przez Miejskie Zakłady Autobusowe. Radni na sesji 23 kwietnia podjęli uchwałę w tej sprawie i dali zgodę na połączenie.

Fot. Warszawa w Pigułce

 

Spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe zostanie rozwiązana, a jej majątek przeniesiony na Miejskie Zakłady Autobusowe w zamian za udziały, które m.st. Warszawa obejmie w podwyższonym kapitale zakładowym przewoźnika autobusowego.Tym samym portfel udziałów miasta w spółkach prawa handlowego zostanie dopasowany do wymogów ustawy o gospodarce komunalnej, gdyż zmniejszy się liczba podmiotów, których przedmiotem działania nie jest prowadzenie działalności komunalnej.- To optymalne rozwiązanie z punktu widzenia budżetu miasta. Podejmowaliśmy wielokrotne próby prywatyzacji i restrukturyzacji naszej spółki taksówkowej. Silna konkurencja i aktualna sytuacja na rynku przewozów taksówkowych tylko przyspieszyły naszą decyzję. Dalszy rozwój MPT był niemożliwy, spółce groziła utrata płynności i szybka upadłość – mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy.Miasto nie poniesie żadnych wydatków w związku z konsolidacją. Koszty działalności się obniżą – m.in. poprzez połączenie obsługi kadrowej, księgowej i administracyjnej, a także redukcję kosztów Zarządu i Rady Nadzorczej. Kilkudziesięciu pracowników MPT stanie się pracownikami MZA (zgodnie z art. 231 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, w razie przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę staje się on z mocy prawa stroną w dotychczasowych stosunkach pracy).Znak firmowy i tradycja związana z logo firmy zostaną zachowane w nowej strukturze. A infrastruktura i doświadczenie pracowników przejmowanej spółki stworzą możliwość wykorzystania tych atutów m.in. do wykonywania zadań, związanych z miejskimi programami socjalnymi dla mieszkańców (taksówka dla seniora, obsługa kombatantów, przewóz osób niepełnosprawnych w ramach Miejskiego Transportu Osób Niepełnosprawnych), również w formule zgodnej z ustawą Prawo zamówień publicznych (in-house).

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c