Srogie żniwo akcji „Taksometr”. W ponad połowie skontrolowanych pojazdów stwierdzono naruszanie przepisów

Strażnicy miejscy i Policja regularnie prowadzą działania kontrolne wobec taksówkarzy. Tym razem akcja objęła rejon Starego i Nowego Miasta, które dla kierowców taksówek są łakomym kąskiem. Niestety, wielu narusza przepisy.

Fot. Straż Miejska m. st. Warszawy

Dla skarżących się mieszkańców szeroko pojętej Starówki, szczególnie uciążliwe są postoje w miejscach utrudniających im codzienne funkcjonowanie. Korzystający z taksówek skarżą się z kolei na zawyżone opłaty za kurs, wynikające z zawyżania wskazań taksometru. Osobny obszar naruszeń stanowią: brak uprawnień do prowadzenia taksówki lub niezgodne z przepisami oznakowanie samochodu.

Niestety także i tym razem kontrole potwierdziły zły stan rzeczy. Spośród 33 skontrolowanych, aż 18 kierowców było na bakier z przepisami. Najczęściej chodziło o brak identyfikatora oraz prowadzenie taksówki bez uprawnień. Niektórzy taksówkarze za nic mieli też znaki i przepisy o ruchu drogowym.

Strażnicy wystawili 20 mandatów. 2 wnioski o ukaranie wysłali do Sądu. Protokoły pokontrolne trafią też do miejskiego Biura Administracji i Spraw Obywatelskich, które zajmuje się między innymi wydawaniem licencji taksówkarskich i oznaczeniami pojazdów.

W związku z rosnącą liczbą taksówkarskich wykroczeń na terenie i w okolicach Starówki, podobne akcje będą powtarzane.

źródło: Straż Miejska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c