Studenci PW wystrzelili swoją rakietę. 3-krotnie przekracza prędkość dźwięku!

Na Toruńskim poligonie, studenci Politechniki Warszawskiej odpalili rakietę H1. O konstrukcji zrobiło się już głośno. Ponaddźwiękowa rakieta ma 2 metry długości i waży 15 kg.

Rakieta H1. Fot. Politechnika Warszawska / Facebook

Rakieta H1. Fot. Politechnika Warszawska / Facebook

Wcześniej studenci sekcji rakietowej koła astronautycznego pochwalili się nową konstrukcją 25 września na jednym z portali społecznościowych:

„Ekipa z Sekcja Rakietowa Studenckiego Koła Astronautycznego zaprezentowała dziś ponaddźwiękową rakietę H1, która w sekundę może pokonać dystans równy ośmiu Pałac Kultury i Nauki Warszawa, jej maksymalny pułap wynosi 10 km a przeciążenia w końcowej fazie pracy silnika są ponad pięciokrotnie wyższe niż w myśliwcu F-16 🙂 Ta czerwona strzała 3-krotnie przekracza prędkość dźwięku! 10 km w 10 sekund? Usain Bolt pokonuje w tym czasie marne 100 metrów 😉
PS Podczas prezentacji rakiety H1 usłyszeliśmy w kuluarach, że kolejne dzieło „rakietowców” zbliży się do prędkości warp 1 ;)”

Studenci Politechniki Warszawskiej od dawna osiągają sukcesy na polu konstruktorskim. Wystarczy wspomnieć marsjański łazik skonstruowany dla NASA.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.