Studenci szykują pozwy. Chodzi o nauczanie zdalne

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego nie zgadzają się za opłaty na uczelni podczas nauczania zdalnego. Jak informuje „Rzeczpospolita” studia niestacjonarne mogą wynieść nawet 8,5 tysięcy, a odbywają się online. 

Fot. Pixabay

Nowy semestr akademicki na UW ma odbywać się zdalnie. Zdaniem studentów nauczanie zdalne pozostawia wiele do życzenia. Według nich są to bardziej kursy e-learningowe niż studia. Dlatego domagają się obniżenia opłat za czesne.

Niestacjonarne nauczanie może kosztować studenta nawet 8,5 tysiąca złotych. Jeśli wybierze płatność w wielu ratach, zapłaci jeszcze więcej. A jeśli forma będzie taka jak w ostatnim semestrze, że polegać będzie głównie na dostarczaniu materiałów i kontakcie mailowym z wykładowcą, większość studentów nie chce na to wydawać tyle pieniędzy. Dodatkowo zdalnie ma być prowadzone nawet część zajęć wychowania fizycznego.
W mediach społecznościowych powstały specjalne grupy, w których można przeczytać o planowanych grupowych pozwach niezadowolonych z jakości nauczania studentów. Jak tłumaczą, chodzi o uzyskanie tego, co się wszystkich zgodnie z prawem należy, a sytuacja, która ma obecnie miejsce jest niedopuszczalna.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c