Światowe Dni Młodzieży: Warszawa przyjmie tysiące pielgrzymów

Przed przybyciem pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, najpierw odwiedzą oni Warszawę w ramach Dni w Diecezjach. Miasto szuka wolontariuszy do obsługi imprezy.

Światowe Dni Młodzieży 2013. Fot. Fernando Frazão , ABr - Agência Brasil / Wikipedia

Światowe Dni Młodzieży 2013. Fot. Fernando Frazão , ABr – Agência Brasil / Wikipedia

„Warszawa ugości pielgrzymów z całego świata. Dni w Diecezjach w Warszawie są częścią ogólnokrajowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016. Wspieramy organizację wydarzeń i pobytu młodych ludzi w stolicy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, komunikacji czy też oferty kulturalnej, dzięki której pielgrzymi z całego świata poznają historię i współczesność Warszawy.” – pisze Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

W projekcie weźmie udział łącznie około 1000 wolontariuszy. Głównym celem działań jest zapewnienie sprawnej i profesjonalnej obsługi uczestników, gości i turystów. Wolontariusze będą obecni na lotnisku, dworcach, na ulicach miast, będą aktywnie wspierać organizację dedykowanych wydarzeń kulturalnych, projektów, centrów wolontariatu oraz zwiedzania warszawskich kościołów i sanktuariów. W każdym z miejsc na wolontariuszy czekają różnorodne zadania: wsparcie organizacyjne, udzielanie informacji na temat miasta, możliwości spędzania w nim wolnego czasu i zwiedzania atrakcji stolicy.

Zadaniem organizatorów jest zapewnienie wszystkim wolontariuszom dobrego środowiska pracy. Każdy z wybranych kandydatów przejdzie cykl szkoleń, które mają na celu jak najlepsze przygotowanie wolontariuszy do realizacji zadań. Odbędą się warsztaty, m.in. z pierwszej pomocy oraz komunikacji interpersonalnej i międzykulturowej, a także cykl wykładów na temat organizacji miasta w trakcie Dni w Diecezjach i największych atrakcji turystycznych stolicy. Organizatorzy zapewnią wolontariuszom strój, wyżywienie, ubezpieczenie, możliwość korzystania z dedykowanych centrów wolontariatu oraz szereg innych świadczeń i atrakcji.

Udział w projekcie wolontariatu to szansa na zdobycie nowych doświadczeń osobistych i duchowych, poznanie ciekawych ludzi i wspólne budowanie atmosfery największego wydarzenia 2016 roku w Polsce. Dzięki wsparciu wolontariuszy, zarówno Warszawa jaki i Polska mają szansę zostać zapamiętane przez tysiące gości jako miejsca pełne życzliwości i uśmiechu, które warto polecać do odwiedzenia rodzinie i znajomym.

Wolontariat organizowany jest wspólnie przez Urząd m.st. Warszawy, Centrum Myśli Jana Pawła II, Archidiecezję Warszawską i Diecezję Warszawsko-Praską. Partnerstwo instytucji samorządowych i kościelnych jest okazją do wymiany dobrych praktyk w zakresie organizacji wolontariatu oraz jest przykładem sprawnego łączenia różnorodnej wiedzy i doświadczeń w celu jak najlepszej organizacji projektu.

Jeżeli jesteście zainteresowani wolontariatem odwiedźcie stronę rekrutacyjną

.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c