Szala znowu się przechyliła. Co myślimy o zakupach w niedzielę?

Niedziele niehandlowe to dla jednych wielka ulga, bo czymś w końcu ten dzień wyróżnia się od pozostałych. Dla innych to wyzwanie, żeby zorganizować wszystkie zakupy choćby dzień wcześniej i powód do stresu. W sondażach widać jak ten podział zdań przechyla się raz na jedną, raz na drugą stronę. 

Fot. Pixabay

Z sondażu jaki opublikowała „Rzeczpospolita” przeprowadzonego przez CBRE, wynika że ponad połowa Polaków chciałaby mieć możliwość robienia zakupów również w niedzielę.

Za zniesieniem niedziel niehandlowych opowiedziało się aż 55 proc. ankietowanych. Wynika z tego, że w ciągu roku miało przybyć aż 4 proc. zwolenników niedzielnych zakupów. Obecnie zrobienie zakupów spożywczych w niedzielę jest możliwe np. w osiedlowych sklepach franczyzowych. W każdym dostępne są podstawowe produkty spożywcze, ale na niedzielne wyprawy do galerii handlowych nie mamy już co liczyć.

W zeszłym roku Polacy chętniej kierowali swoje sympatie ku niedzielnym spacerom  i generalnie relaksowi niż zakupom, ale w tym roku większość opowiedziała się za możliwością robienia zakupów w dowolny dzień tygodnia, bez wyliczania która niedziela to ta handlowa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c