Szczepionka AstraZeneca zakazana w kolejnym kraju

Do grupy 9 państw Unii Europejskiej w których wstrzymano szczepienia preparatem firmy AstraZeneca, w piątek dołączyła również Bułgaria. Decyzja została podjęta po zgonie pacjentki, której podano preparat 14 godzin wcześniej. 

Fot. Shutterstock

Jak podaje Polsat News, Bułgaria wstrzymała podawanie szczepionek firmy AstraZeneca.

To już dziesiąte państwo, które zdecydowało się na wstrzymanie tego preparatu. Wcześniej taką decyzję podjęła Dania, Norwegia, Austria, Estonia, Litwa, Łotwa, Luxemburg, Włochy i Islandia.

Jak wyjaśnił bułgarski minister zdrowia Kirił Angełow, przyczyną podjęcia decyzji była śmierć 57-letniej kobiety, która zmarła po 14 godzinach od podania szczepionki firmy AstraZeneca.

W piątek do Bułgarii dotarło 70 tys. szczepionek firmy AstraZeneca, jednak mają one pozostać w magazynie do czasu dokładnego przebadania preparatu.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że resort monitoruje wszelkie doniesienia na temat szczepionki AstraZeneca, jednak obecnie nie ma „krajowych” dowodów na to, że preparat jest niebezpieczny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c