Szok! Znana drogeria zamyka sklepy w Polsce!

Sektor handlu detalicznego w Polsce i Europie przeżywa trudne czasy, o czym świadczą coraz częstsze informacje o zamykaniu sklepów. Szczególnie dotknięta jest branża odzieżowa, ale problemy nie omijają również innych sektorów, w tym drogerii.

Fot. Shutterstock

Drogerie Natura, jedna z największych sieci kosmetycznych w Polsce, kontynuuje proces zamykania nierentownych placówek. Według najnowszych danych, liczba sklepów Natura spadła z 252 na koniec 2023 roku do obecnych 230. To efekt strategii zapoczątkowanej w 2022 roku, mającej na celu poprawę rentowności sieci.

„W związku z podjętą w 2022 roku decyzją o zrewidowaniu portfela drogerii pod kątem możliwości trwałego generowania pozytywnego wyniku, w roku 2023 kontynuowano plan likwidacji sklepów nierentownych. W zakresie pozostałej sieci sprzedaży spółka prowadziła działania zmierzające do poprawy rentowności obecnego portfolio. Spółka planuje kontynuować takie działania w okresach przyszłych” – czytamy w sprawozdaniu firmy.

Jednym z najbardziej zaskakujących zamknięć jest likwidacja flagowego sklepu Natury przy stacji metra Centrum w Warszawie. Ta lokalizacja, zmodernizowana w 2016 roku, była jedną z najbardziej rozpoznawalnych dla marki. Edward Komendacki, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych spółki Natura, wyjaśnia: „Decyzja o zamknięciu drogerii Natura zlokalizowanej przy stacji Metro Centrum w Warszawie była dla nas bardzo trudna i długo odwlekaliśmy ją w czasie. Do jej podjęcia zmusiły nas jednak rosnące z roku na rok stawki czynszu oraz brak możliwości renegocjacji z wynajmującym warunków najmu lokalu.”

Przyszłość handlu detalicznego będzie prawdopodobnie wymagała nowego podejścia, łączącego tradycyjną sprzedaż stacjonarną z silną obecnością online. Dla sieci takich jak Drogerie Natura kluczowe będzie znalezienie równowagi między utrzymaniem fizycznej obecności w strategicznych lokalizacjach a rozwojem kanałów cyfrowych.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]