Te objawy COVID-19 występują częściej u kobiet niż mężczyzn

W Hiszpanii, w pięciu szpitalach przeprowadzono badania, które pokazują objawy koronawirusa u kobiet i mężczyzn. Okazuje się, że utrata powonienia i smaku występuje najczęściej u kobiet. 

Fot. NIAID, CC BY 2.0 / Wikipedia

Badania zostały opublikowane w czasopiśmie „European Archives of Oto-Rhino-Laryngology”. Przeanalizowane zostały dane dotyczące 100 kobiet i 100 mężczyzn zmagających się z wirusem SARS-CoV-2.

Okazuje się, że osób z zaburzenia zmysłów smaku i węchu dotyczyły w przeważającej części kobiet. Aż 63,5% z nich wykazywało takie problemy. 70% badanych miało problemy z węchem, natomiast ze smakiem 65%. Badania pokazują również, że problem zaburzeń węchu i smaku występuje głównie u młodszych pacjentów. Wśród 200 badanych najwięcej problemów pojawiało się u osób w wieku 42 do 46 lat.

Badanie potwierdza inne badanie z września, podczas którego przeanalizowano 15 szpitali i zauważono zaburzenia zmysłów u prawie tysiąca pacjentów z koronawirusem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c