Te regiony zagrożone obostrzeniami. Warszawa na liście?

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji odniósł się do wprowadzenia ewentualnych obostrzeń podczas czwartej fali pandemii. 

Fot. KPRM

Minister zdrowia Adam Niedzielski uczestniczył w środę w konferencji zorganizowanej podczas wizyty w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Rząd pod koniec sierpnia spodziewa się nadejścia czwartej fali pandemii. Ponownie pod kątem wprowadzenia obostrzeń brana jest pod uwagę regionalizacja i podział stref. Jednak tym razem nie tylko dzienna liczba zakażeń koronawirusem będzie mieć znaczenie.

„W pierwszej kolejności obostrzeniami będą objęte tereny o najniższym poziomie wyszczepienia; do poziomu poniżej 1000 zakażeń na dobę nie będziemy wprowadzali obostrzeń” – powiedział minister zdrowia.

Warszawa a nawet całe województwo mazowieckie na razie nie znajduje się w pierwszej trójce regionów z najniższym pułapem zaszczepień. Adam Niedzielski wskazał, że najsłabiej wyszczepionymi terenami są województwa podkarpackie, lubelskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c