Ten moment z wiecu w Gdańsku chwyta za serce: „Sound of silence” [WIDEO]

„Wiec przeciwko przemocy i nienawiści po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza miał niezwykłą oprawę. Na koniec wiecu zabrzmiała pieśń ‚The sound of silence’ autorstwa Simon and Garfunkel. Gigantyczny tłum gdańszczan zastygł w milczeniu opłakując swojego prezydent.” – pisze Pan Maciej, który opublikował nagranie na Youtube.


Na nagraniu widać, jak wokalista wykonuje przebój duetu Simon and Garfunkel, a ludzie milczą oddając hołd Pawłowi Adamowiczowi.

Do ataku na prezydenta doszło podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Na scenę wdarł się uzbrojony w nóż mężczyzna, który ugodził Prezydenta Gdańska. Krzyczał, że niesłusznie trafił do więzienia przez rządy Platformy Obywatelskiej. 27-latek został zatrzymany. Jest dobrze znany policji. Stefan W. ma na koncie cztery napady na banki w Gdańsku. Stefan W. napadł z bronią na trzy placówki SKOK-ów (przy ulicach: Bora Komorowskiego, Kołobrzeskiej i Dmowskiego) i na bank Crédit Agricole przy ul. Jana Pawła II na Zaspie.

Sprawcy przedstawiono zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim w warunkach recydywy. Prokuratura zawnioskowała także o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego. Grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c