Torba ze skóry krokodyla w… lumpeksie. Właścicielowi grozi do 5 lat więzienia

Torebkę damską, co do której zachodzi podejrzenie, że jest wykonana ze skóry krokodyla i pochodzi z nielegalnego handlu okazami CITES zabezpieczyli wczoraj policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z piaseczyńskiej komendy.

Fot. KSP

Fot. KSP

Zgodnie z prawem, oferowanie sprzedaży, pozyskiwanie do celów handlowych, czy zakup zwierząt, roślin i wyrobów z listy CITES, zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody, jest zabronione.

Nabywając pewne wyroby uzyskane w wyniku obróbki i przetwarzania skóry zwierząt chronionych, często nie zdajemy sobie sprawy, że popełniamy przestępstwo. Chodzi tu o okazy objęte Konwencją Waszyngtońską CITES, która wyraźnie określa sposoby ochrony, a także sprzedawania i kupowania takich okazów.

Na trop takich wyrobów, które prawdopodobnie chronione są Konwencją Waszyngtońską CITES i zostały wystawione na sprzedaż wpadli piaseczyńscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

Podczas kontroli jednego ze sklepów z odzieżą używaną na terenie Piaseczna, funkcjonariusze ujawnili torebkę, co do której zachodzi podejrzenie, że jest wykonana ze skóry krokodyla i pochodzi z nielegalnego handlu okazami CITES. Z uwagi na brak wymaganych do sprzedaży dokumentów torebka wystawiona na sprzedaż przez nieświadomą sprzedawczynię została zabezpieczona.

Policjanci przypominają, że za obrót wyrobami pochodzącymi ze zwierząt znajdujących się na liście CITES, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.