Tramwaj na Kasprzaka coraz bliżej! Podpisano umowę

Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na zaprojektowanie nowej trasy tramwajowej na ul. M. Kasprzaka. Nowe tory pozwolą mieszkańcom południowej Woli szybko dojechać do centrum. Linia ma powstać w 2023 roku.

Za 12 miesięcy wykonawca przekaże szczegółową dokumentację projektową niezbędną do zbudowania nowej trasy tramwajowej na ul. M. Kasprzaka między ul. Wolską i Skierniewicką. Długość trasy wyniesie ok. 3,5 km. Zbudowane zostaną tory na odcinku ponad 2 km, a istniejące odcinki o długości ok. 1,2 km na ul. Wolskiej i na ul. M. Kasprzaka zostaną zmodernizowane.

Pasażerowie będę mogli korzystać z sześciu nowych przystanków przy ul. Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy ul. J.K. Ordona. Trasa tramwajowa będzie biegła wzdłuż szybko rozbudowujących się osiedli na Odolanach. Tramwaj zapewni kilku tysiącom nowych mieszkańców szybki i wygodny dojazd do stacji metra przy rondzie Daszyńskiego, a także do centrum Warszawy. Tory na ul. M. Kasprzaka – podobnie jak nowe, świeżo zmodernizowane na ul. Puławskiej – będą obsadzone zielenią.

Szczegóły zamówienia

Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji budowy i przebudowy trasy tramwajowej na ul. M. Kasprzaka (między ul. Karolkową i Sowińskiego) oraz na ul. Wolskiej (od ul. Elekcyjnej do M. Kasprzaka). Firma BPBK SA, która zajmie się projektowaniem będzie miała obowiązek uzyskania decyzji administracyjnych potrzebnych do przeprowadzenia robót budowlanych, które zaplanowano przeprowadzić w ciągu 24 miesięcy. Wartość zamówienia to 2,6 mln zł brutto, a czas jego realizacji – łącznie 12 miesięcy. Dodatkowe informacje, raporty z konsultacji społecznych i wizualizacje dostępne są na: tramwajnakasprzaka.pl

W 2019 roku prowadzone będą intensywne prace przygotowawcze do budowy kilku tras tramwajowych: na Wilanów, przez Wolę, Ochotę i Mokotów, a także na Gocław i tzw. Zieloną Białołękę. Ich budowa jest jednym z priorytetów działaniaprezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Do realizacji tych inwestycji pozyskane zostaną środki europejskie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c