Trzeci lockdown w Wielkiej Brytanii. Zamknięte zostaje wszystko. Zakaz lotów!

Sytuacja jest trudna. Rosnące liczby zakażonych oraz rosnąca liczba śmiertelności, powoduje, że rząd Wielkiej Brytanii zdecydował się na wprowadzenie trzeciego lockdownu oraz zamknięcie wszystkiego, łącznie ze szkołami” – informuje Embassy of the Republic of Poland in London

Rząd Polski przedłużył zakaz lotów z Polski do Wielkiej Brytanii do 13 stycznia, ale jest możliwa podróż drogą kołową. Zalecam wszystkim podróżującym na bieżąco sprawdzenie aktualnych informacji. Wykaz testów wymaganych podczas podróży jest dostępny na stronie rządowej Wielkiej Brytanii. Zawsze można także zadzwonić lub napisać do konsulatu. Pamiętajmy, że jest to czas pandemii. Rząd Wielkiej Brytanii apeluje, żeby nie wychodzić z domu, nie podróżować, wszystkie podróże, które nie są niezbędne lepiej odłożyć na lepsze czasy. 7 stycznia wchodzi w życie nowe rozporządzenie ws. zakazów w ruchu lotniczym. Zakaz dotyczy połączeń z lotnisk położonych na terytorium Wielkiej Brytanii i obowiązuje do 13 stycznia włącznie” – pisze Embassy of the Republic of Poland in London

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 stycznia 2021 roku w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Poz. 25) na liście zakazu lotów pozostawia tylko jedno państwo – Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, z którego nie będą realizowane połączenia lotnicze od 7 do 13 stycznia 2021 r.

Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne. Przypominamy, że podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Szczegółowe informacje nt. sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw znajdziesz w naszej zakładce Informacje dla podróżujących.

Prosimy o bieżące śledzenie danych publikowanych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (European Centre for Disease Prevention and Control), które stanowią podstawowy element oceny zagrożenia epidemicznego.

Powyższy zakaz nie będzie stosowany do statków powietrznych wykonujących loty z terytorium Wielkiej Brytanii:

  1. na zlecenie Prezesa Rady Ministrów;
  2. za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego;
  3. o których mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze;
  4. realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z dnia 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium (Dz. U. z 2018 r. poz. 2110) realizujących zadania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  5. wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

Organem inicjującym wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym przez Radę Ministrów jest Minister Infrastruktury. Wszelkie zapytania z tego zakresu należy kierować do Ministerstwa Infrastruktury.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c