Ukradli sprzęt elektroniczny i biżuterię. Rozpoznajesz ich?

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego i wydziału kryminalnego mińskiej komendy wspólnie pracują przy sprawie dotyczącej włamania do mieszkania, które miało miejsce w dniu 3 sierpnia tego roku. Funkcjonariusze, realizując kolejne czynności służbowe, na podstawie nagrań z monitoringów, dysponują zdjęciami przedstawiającymi dwóch młodych mężczyzn, którzy mogą mieć prawdopodobnie związek z opisywanym zdarzeniem.

1-56763

Fot. KSP

Aby to jednak sprawdzić, potrzebne jest ustalenie personaliów mężczyzn widocznych na zdjęciach. Jeżeli ktokolwiek rozpoznaje prezentowane osoby i zna ich personalia bądź miejsce obecnego pobytu, proszony jest o pilny kontakt z policjantami.

Policjanci wstępnie ustalili już, że 3 sierpnia tego roku sprawcy dostali się prawdopodobnie na dach bloku, w którym miało miejsce włamanie. Następnie wykorzystując kawałek liny dostali się na balkon mieszkania znajdującego się na czwartym piętrze i przez uchylone okno weszli do środka. Ich łupem padł między innymi sprzęt komputerowy i biżuteria. Sprawcy opuścili mieszkanie wyłamując jedną z wkładek w drzwiach wejściowych.

Policjanci na podstawie zapisów monitoringów wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogliby mieć związek z tym zdarzeniem. Ich personalia nie są jednak znane. Dlatego też funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które mogłyby pomóc Policji w ustaleniu tożsamości opisywanych mężczyzn.

Fot. KSP

Jeżeli ktokolwiek rozpoznaje widocznych na zdjęciach mężczyzn i zna ich miejsce pobytu lub zamieszkania, proszony jest o pilny kontakt z prowadzącym postępowanie asp. szt. Maciejem Kowalczykiem pod nr tel. 25 759 72 19. Można też telefonować do sekretariatu wydziału dochodzeniowo-śledczego na nr 25 759 72 67 lub napisać wiadomość w formie elektronicznej na adres: [email protected]

Widoczni mężczyźni mogą być w wieku 20-30 lat, pierwszy miał krótkie włosy w kolorze blond, w dniu zdarzenia był ubrany w koszulę z długim rękawem w kolorze jasnym lub błękitnym, jasne spodenki i ciemne sportowe buty z jaskrawymi językami i sznurowadłami. Drugi natomiast miał na głowie jasną lub białą czapkę z daszkiem, ciemną lub granatową koszulkę typu t-shirt z krótkim rękawem, szare krótkie spodenki i widoczny plecak przewieszony przez lewe ramię.

Policjanci zapewniają, że sprawdzą każdy otrzymany sygnał w tej sprawie. Jednocześnie apelują o zwracanie szczególnej uwagi na wszelkie podejrzane osoby, które mogą pojawiać się na klatkach schodowych w blokach mieszkalnych. O swoim podejrzeniu warto podzielić się z funkcjonariuszami, prosząc o interwencję i sprawdzenie potencjalnych domokrążców.

Fot. KSP


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.