Ultradrogi lek właśnie ratuje życie Dominika Węgrzynowskiego! To dzięki Wam!

O Dominiku Węgrzynowskim i Jego tacie – Tadeuszu pisaliśmy już wielokrotnie: https://warszawawpigulce.pl/warszawiak-ktory-podlaczyl-polske-do-internetu-zbiera-na-ratunek-dla-syna-pomozmy-mu/. Dzięki staraniom Naszym Czytelników do krwi Dominika podawany jest słynny lek Blincyto. Nadal brakuje niespełna 200 tysięcy złotych na pełną terapię. Pomóc możecie tu: https://www.siepomaga.pl/dominik

Tu znajdziecie naszą rozmowę z Tadeuszem Węgrzynowskim:

„Dominik dzielnie walczy z chorobą. Teraz jest trudny okres po bardzo silnej pięciodniowej chemii musi wytrzymać 3 ciężkie tygodnie, ale wie że są już pieniądze na pierwszy 28 dniowy cykl podania leku. DZIĘKUJEMY WAM ZA TO. TO DZIĘKI WAM ! Jak to sam powiedział, kiedy wychodził z domu do szpitala – „Czuję się jak współczesny powstaniec”. Na razie musiał wyłączyć się z komunikacji ze światem zewnętrznym. Oddział Transplantacji Szpiku to jest jest jego współczesny powstańczy oddział walczący z podstępną chorobą. Znajduje się tam kilkanaście osób. Lekarze i personel medyczny robią co mogą, aby ich wesprzeć. Mają broń w postaci aparatury medycznej, strzykawek, krwi i chemii,ale ciągle brakuje środków na leki nowej generacji, które są bardzo drogie. Z odsieczą ruszył oddział 50 młodych koleżanek i kolegów z Płochocina, którzy zorganizowali działania pod hasłem „Razem Dla Dominika”. Zarządzają akcją 500 osób w okolicy. Dołączyli mieszkańcy Ożarowa, Błonia,Grodziska Maz.okolic domu rodzinnego Dominika, gdzie ma wielu wspaniałych przyjaciół. Ruszyła akcja zbierania pieniędzy za pośrednictwem fundacji Kawałek Nieba i Fundacji Siepomaga. Akcję podjęli Znajomi i Przyjaciele na Facebooku. Włączyły się portale i media społecznościowe, informatory, biuletyny, Radio i Telewizja. Do akcji dołączyła społeczność Politechniki Warszawskiej, z którą Dominik jest sercem związany. Warszawa,w której się urodził, miasto które kocha i jest niezwykłym pasjonatem jej rozwoju: rozwiązań komunikacyjnych, wydarzeń kulturalnych i oczywiście sportowych włączyła się do akcji na portalu Warszawa w pigułce. Do akcji dołączyła Fundacja Legii, której Dominik jest wiernym kibicem, zbierając podpisy piłkarzy na piłce, która będzie zlicytowana na dożynkach. Będzie tam stoisko DKMS i akcja rekrutowania dawców szpiku. Dominik włączył się do niej udostępniając swój wizerunek i historię swojej walki z białaczką. Do akcji dołączył, Żoliborz z charytatywnym koncertem, Białołęka z turniejem koszykówki. Do akcji zbierania pieniędzy dla zakupu nierefundowanego leku dla Dominika włączyła się cała społeczność polskiego internetu i ludzie o gorących sercach, którzy cały czas wspierają chorych potrzebujących pomocy w sytuacjach ratowania życia. 
DOMINIK i ODDZIAŁ TRANSPLANTACJI SZPIKU WALCZY – wspierajmy ich, aby ktokolwiek znajdzie się w sytuacji zagrożenia życia podstępną chorobą nie był sam.” – tak o walce syna napisał Jego tata. 

My obiecaliśmy pomagać cały czas i trzymamy rękę na pulsie. Walcz Dominik! Warszawa trzyma kciuki!

 

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.