Urząd Dzielnicy odpowiada na zarzuty dotyczące zamalowania historycznych murali. „Czujemy się wywołani do tablicy”

Urząd Dzielnicy odpowiada na zarzuty w sprawie zamalowania dwóch historycznych murali na Pradze. Jak mówi decyzja nie była ich i próbowali temu zapobiec.

Fot. Warszawa w Pigułce

„W związku z burzliwą dyskusją dot. likwidacji historycznych murali na ścianie kamienicy przy ul. Targowej 15 poczuliśmy się wywołani do tablicy” – pisze Urząd Dzielnicy.

„Informujemy, że w związku z otrzymaną do wiadomości decyzją Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o pozwoleniu na malowanie murali artystycznych i murali sponsorowanych Urząd Dzielnicy zwrócił się do Wspólnoty Mieszkaniowej, w której zarządzie i administrowaniu pozostaje nieruchomość, z prośbą o zachowanie murali. Jednocześnie Urząd zwrócił się o opinię i interwencję w tej sprawie do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy. Niestety, nasze działania interwencyjne nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, a murale na stałe wpisane w krajobraz Pragi-Północ zniknęły ze ściany kamienicy przy ul. Targowej – nad czym podobnie jak Państwo ubolewamy”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c