Uwaga! IMGW wydaje ostrzeżenie dla Mazowsza!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem w kilku województwach, w tym w województwie mazowieckim. Dodatkowo, porywy wiatru mogą wynieść nawet do 80 km/h. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na dziś alert pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla sześciu województw. Szczególnie niebezpiecznie może być w województwie lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim oraz mazowieckim.

Ostrzeżenia obowiązują od piątku od godziny 13:00 do godziny 20:00. Poza burzami i intensywnymi opadami deszczu i gradu do 22 mm, pojawią się również porywy wiatru, które miejscami mogą wynieść nawet do 80 km/h. Najtrudniejsza sytuacja będzie występować na południu i południowym wschodzie kraju.

IMGW apeluje także do kierowców, aby zachowali szczególną ostrożność na drogach. Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c