W czwartek nowe restrykcje. Piotr Gliński komentuje

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że teraz konferencje będą odbywać się co tydzień i będą wprowadzały kolejne ewentualne obostrzenia. Czego możemy spodziewać się z ust premiera pojutrze? Piotr Gliński zabrał głos. 

Piotr Gliński. Fot. Piotr Gliński Facebook

Jak zaznaczył w rozmowie z RMF FM Piotr Gliński, rząd nie chce wprowadzać lockdownu. Minister dodaje, że koszty mogą być znacznie większe niż korzyści z takiego ruchu, wyjaśniając, że skutki lockdownu uniemożliwiają inwestowanie w ochronę zdrowia.

Minister dodał, że obostrzenia, które zostały wprowadzone w sobotę, czyli m.in. godziny dla seniorów, cała Polska w żółtej strefie czy większe zainteresowanie i wsparcie pacjentów z COVID-19 pozwolą, aby za tydzień lub dwa osiągnąć trwałą stabilizację.

Skomentował również zamknięcie cmentarzy 1 listopada. Jak się okazuje, zamknięcie całkowite nie  jest możliwe, natomiast rząd będzie apelował do samorządów o większą ilość transportu zbiorowego, a do obywateli o dyscyplinę indywidualną. Na koniec dodał też, że pojawią się regulacje dotyczące godzin dla seniorów w sklepach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c