W kolejnym powiecie wykryto bakterie E. coli !

Kolejny powiat zmaga się ze skażona wodą. W wodociągu w Próchenkach w gminie Olszanka wykryto bakterie E. coli i paciorkowce kałowe. Podobny problem mieli ostatnio mieszkańcy powiatu płońskiego.

Fot. Pixabay

Wczoraj pisaliśmy o bakterii E. cola w powiecie płońskim, gdzie kilkanaście miejscowości musiało zmagać się ze skażoną wodą. Dziś problem ten pojawił się również w powiecie łosickim i dotyczy około 18 tysięcy mieszkańców.

W wodociągu w Próchenkach w gminie Olszanka wykryto niedozwolone substancje. Badania wykazały, że w wodzie znajdują się bakterie E. coli oraz paciorkowce kałowe.  Jak zaznacza sanepid, woda nie nadaje się do picia.

Teraz gmina musi wypłukać sieć i zlecić kolejne badania. Do tego czasu, by móc korzystać z wody, mieszkańcy muszą pamiętać o przygotowaniu jej przed użyciem. Ważne też, aby pod żadnym pozorem nie myć nią warzyw i owoców.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c